Aktualności

Za nami przedostatnie spotkanie cyklu "Odkryj więcej"

Za nami przedostatnie spotkanie cyklu "Odkryj więcej"

Za nami miesiące inspirujących konferencji, wartościowych rozmów, dzielenia się doświadczeniem wiary w małych grupach oraz wspólnej modlitwy. Każde spotkanie przynosiło nowe inspiracje, umacniało relacje i pomagało odkrywać, jak żyć Ewangelią na co dzień. W organizację cyklu zaangażowała się Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Płockiej, Parafia Katedralna oraz liczne grono aktywnych parafian, którzy z wielkim sercem współtworzyli to dzieło. czytaj więcej

"Taneczna" Oaza Modlitwy Domowego Kościoła w Czerwińsku

"Taneczna" Oaza Modlitwy Domowego Kościoła w Czerwińsku

W dniach 29–31 maja w Czerwińsku nad Wisłą odbyła się Oaza Modlitwy Domowego Kościoła, poświęcona nauce modlitwy uwielbienia wyrażanej poprzez taniec. Spotkanie poprowadziła Diakonia Tańca z Gdańska wraz z o. Leszkiem Szkudlarkiem, kamilianinem. Centralnym punktem każdego dnia była Eucharystia, sprawowana wraz z zaproszonymi gośćmi. Szczególnym momentem był sobotni wieczór uwielbienia. czytaj więcej

16. Diecezjalne Czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego w Płocku

16. Diecezjalne Czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego w Płocku

Już po raz szesnasty w Płocku odbyło się Diecezjalne Czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, organizowane przez Wydział ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej Płockiej oraz Szkołę Nowej Ewangelizacji Diecezji Płockiej pw. św. Łukasza Ewangelisty. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w parafii pw. św. Jadwigi w Płocku i zgromadziło wiernych pragnących wspólnie modlić się o nowe wylanie darów Ducha Świętego. czytaj więcej

Wyzwania stojące przed katechezą w Polsce

Wyzwania stojące przed katechezą w Polsce

W dniach 19-21 maja 2026 roku w Łomży odbyło się ogólnopolskie spotkanie dyrektorów wydziałów katechetycznych, zorganizowane przez Komisję Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski oraz diecezję łomżyńską. czytaj więcej

Kobieta w służbie

Kobieta w służbie

16 maja odbyło się kolejne spotkanie formacji kobiet – czas modlitwy, refleksji i wspólnego odkrywania, że służba nie odbiera wolności, ale prowadzi do głębokiej radości serca. „Kto by chciał być pierwszy, niech będzie ostatni i sługą wszystkich” (Mk 9,35). „Świętość nie polega na wielkich czynach, lecz na miłości w drobnych obowiązkach” / św. Teresa z Lisieux czytaj więcej

Jak Franciszek i Antoni odbudowywali Kościół

Jak Franciszek i Antoni odbudowywali Kościół

Czy św. Franciszek i św. Antoni mogliby dziś odnaleźć się we współczesnym Kościele? A może ich doświadczenia są zaskakująco aktualne? W tym odcinku rozmawiamy o tym, jak Franciszek i Antoni „odbudowywali Kościół” — nie tylko mury, ale przede wszystkim człowieka, wspólnotę i wiarę. To opowieść o spotkaniu dwóch bardzo różnych osobowości: charyzmatycznego założyciela i wybitnego teologa, człowieka intuicji i człowieka słowa. czytaj więcej

Jak św. Antoni wybrał Ratowo

Jak św. Antoni wybrał Ratowo

W 2026 roku, w czasie rocznic związanych ze Świętym Franciszkiem z Asyżu i Świętym Antonim z Padwy, powstaje seria podcastów poświęconych duchowości obu świętych oraz miejscom, w których ich charyzmat wciąż żyje i inspiruje ludzi. To cykl pod nazwą „Śladami świętych – Antoni i Franciszek” realizowanych z myślą zwłaszcza o sanktuariach i parafiach, szczególnie związanych z kultem św. Antoniego i św. Franciszka na terenie Diecezji Płockiej. czytaj więcej

Więcej niż spotkania – wspólna droga wiary w katedrze płockiej

Więcej niż spotkania – wspólna droga wiary w katedrze płockiej

d 14 kwietnia, w roku przeżywania 960. rocznicy chrztu Polski, w parafii katedralnej w Płocku trwa wyjątkowe seminarium ewangelizacyjne „Odkryj więcej”. To nowa propozycja duchowej formacji przygotowana przez Wydział ds. Nowej Ewangelizacji Diecezji Płockiej wraz ze Szkołą Nowej Ewangelizacji Diecezji Płockiej pw. św. Łukasza Ewangelisty. Spotkania odbywają się w każdy wtorek po Mszy Świętej o godz. 18.00 w katedrze płockiej i potrwają do początku czerwca czytaj więcej

Za nami pierwsze takie rekolekcje dla kobiet

Za nami pierwsze takie rekolekcje dla kobiet

W dniach 1–3 maja odbyły się rekolekcje dla kobiet pod hasłem „Moja słabość, moja siła”. Rekolekcje zgromadziły kobiety z całej Polski — od Słupska po Śląsk — które przyjechały, by zatrzymać się na modlitwie, wspólnocie i odkrywaniu działania Boga w codzienności. Był to czas szczególnego doświadczenia łaski Bożej, budowania relacji z Jezusem oraz odkrywania, że właśnie w ludzkiej słabości może objawiać się moc Boga. czytaj więcej

Płock: Czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego

Płock: Czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego

W wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego zapraszamy wszystkich diecezjan na 16. Diecezjalne Czuwanie Modlitewne, które odbędzie się 23 maja w parafii Parafia św. Jadwigi Królowej w Płocku. Tegoroczne spotkanie przebiegać będzie pod hasłem „Uczniowie misjonarze”. czytaj więcej

ODKRYJ WIĘCEJ.  Rozmowy o sensie życia, wierze i nadziei

ODKRYJ WIĘCEJ. Rozmowy o sensie życia, wierze i nadziei

Zapraszamy na serię spotkań "Odkryj Więcej". To spokojna przestrzeń rozmowy o życiu, wierze i nadziei. Miejsce, gdzie można się zatrzymać, pomyśleć i spotkać ludzi, którzy – podobnie jak my – szukają czegoś więcej. Nie jest to kurs ani wykład religijny. To raczej spotkania w przyjaznej atmosferze, w których: czytaj więcej

Rekolekcje dla kobiet: Moja słabość - moja siła

Rekolekcje dla kobiet: Moja słabość - moja siła

W świecie, który często stawia kobiecie nierealistyczne wymagania, presję porównywania się, perfekcji i poświęcania się dla innych, wiele z nas traci wewnętrzny pokój, poczucie własnej wartości i kontakt z tym, kim naprawdę jesteśmy. Te rekolekcje są przestrzenią, by zatrzymać się, zaczerpnąć z Bożego źródła i na nowo odnaleźć w Nim swoją tożsamość, godność i siłę. czytaj więcej

Zgodnie z art. 8 ust. 1 Dekretu ogólnego w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim wydanym przez Konferencję Episkopatu Polski w dniu 13 marca 2018 r. (dalej: Dekret) informuję, że:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Diecezja Płocka z siedzibą przy ul. Tumskiej 3 w Płocku, reprezentowana przez Biskupa Diecezjalnego Piotra Liberę;
  2. Inspektorem ochrony danych w Diecezji Płockiej jest ks. Dariusz Rogowski, tel. 24 262 26 40, e-mail: inspektor@diecezjaplocka.pl;
  3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa usług, celu informacyjnym oraz pomiarów statystycznych;
  4. Przetwarzanie danych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności, gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;
  5. Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych jest Diecezja Płocka oraz Redaktor Strony.
  6. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do publicznej kościelnej osoby prawnej mającej siedzibę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
  7. Pani/Pana dane osobowe z uwagi na nasz uzasadniony interes będziemy przetwarzać do czasu ewentualnego zgłoszenia przez Pana/Panią skutecznego sprzeciwu;
  8. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania zgodnie z Dekretem;
  9. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Kościelnego Inspektora Ochrony Danych (adres: Skwer kard. Stefana Wyszyńskiego 6, 01-015 Warszawa, e-mail: kiod@episkopat.pl), gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy Dekretu;
  10. Przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany, ale dane nie będą profilowane.

 


Opuść